Obyvatelia niektorých krajín vo svete ani len netušia, že nejaké Slovensko existuje. A ak aj áno, nakoniec sa ukáže, že mali na mysli Slovinsko. Aj preto môžeme byť vďační za každú pozitívnu reklamu, ktorá našu krajinu zviditeľní!

 

Väčšinou Slovensku robia najlepšiu reklamu šikovní športovci a jednou z nich je aj Erika Danková, ktorej príbeh si všimlo slávne britské periodikum Daily Mail. Erika je 21-ročná bodybuilderka, ktorá bola v detstve pre svoju nadváhu šikanovaná okolím. Rozhodla sa však svoj osud zmeniť a jej snom je podľa spomínaného denníka stať sa ženskou verziou Arnolda Schwarzeneggera.

Aj preto Slovenka žijúca na Floride maká v posilňovni 6-krát do týždňa. V 14 rokoch sa dostala k powerliftingu, ktorý si zamilovala. Postupne na sebe pracovala, zvyšovala váhy a teraz na legpresse dá viac ako ktorýkoľvek muž – neuveriteľných 363 kilogramov.

Pre všetkých fanúšikov bodybuildingu vyslovila aj zaujímavú myšlienku: “Ak to robíte kvôli pozornosti iných, nebudete úspešní. Jediný spôsob, ako uspieť v kulturistike, je milovať to, čo robíte.” Nuž, keď sa pozrieme na Eriku, vyzerá to tak, že naozaj vie, o čom hovorí.

Erika Danková

Zdroj/Foto: Instagram, dailymail.co.uk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.