Nie nadarmo sa hovorí, že Slovenky patria k najkrajším ženám na svete. Keď sa ich krása spojí aj s tradičným folklórom a ich talentom, porotcovia v súťaži budú mať čo robiť. V týchto dňoch totiž zverejnili 11 finalistiek, ktoré zabojujú o titul Miss Folklór 2018!

 

Ide už o štvrtý ročník súťaže Miss Folklór. Nejde ale o tradičnú súťaž krásy, dievčatá v prvom rade predvádzajú svoj talent. O titul zabojujú dievčatá z rôznych kútov Slovenka, ale taktiež Vojvodiny, kde žije mnoho Slovákov. Tohtoročný podtitul súťaže nesie názov „Zrkadlenie krásy v tradíciách“ a porota to bude mať skutočne náročné.

„Tento ročník bude naozaj pestrý. Medzi finalistkami sú speváčky, tanečníčky, huslistky a dokonca aj umelkyňa, ktorá sa venuje výrobe párt. Finále je naplánované na začiatok decembra a bude plné príjemných prekvapení,“ prezradili organizátori súťaže.

Myšlienkou súťaže Miss Folklór je prepojenie prirodzenej krásy dievčat so slovenským tradičným umením. Nezáleží na tom, aký talent dokáže dievča predviesť, ale jeho umelecká hodnota musí byť nespochybniteľná.

11 finalistiek, ktoré zabojujú o titul Miss Folklór 2018

Katarína Kalmárová, Vojlovica, Srbsko/Vojvodina, husle+spev+tanec

Alžbeta Garajová, Vlkanová, spev+tanec

Zuzana Djenková, Veľké Orvište, tanec

Michaela Kornúcová, Veľké Revištia, husle

Veronika Lattáková, Bratislava, tanec

Romana Mačicová, Komárno, výroba párt

Marcela Uhrinová, Malčice, tanec

Estera Nebusová, Lendak, husle+spev

Alžbeta Chudá, Budča, spev+tanec

Sandra Grňová, Pivnica, Srbsko/Vojvodina, spev

Mária Pavlusíková, Horný Vadičov, spev

Zdroj: missfolklor.sk, Facebook/Miss Folklór 2018 | Foto: Facebook/Miss Folklór 2018