Po nedávnych správach z obchodného trhu Vám prinášame ďalšiu šokujúcu novinku. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) varuje občanov pred nebezpečnou elektronikou, ktorá môže spôsobiť vážne ohrozenia zdravotného stavu!

 

(SOI) zistila poruchu v dvoch elektronických zariadeniach, ktoré sa donedávna predávali aj u nás. Ide o ručný kuchynský mixér a cestovný adaptér. Pri oboch hrozí vysoké riziko zásahu elektrickým prúdom.

Slovenskí inšpektori sa sústredili na ručný mixér značky Professor, ktorý bol vyrábaný v Českej republike, konkrétne ide o typ CZ-602. Výrobok bol extrémne nebezpečný a bol stiahnutý ihneď z predaja. Zásah elektrickým prúdom nie je sranda, preto si dobre skontrolujte, či ho náhodou nevlastníte. Tento produkt sa predával v kartónovom obale, ktorý obsahoval návod aj v slovenčine. Bol bielej farby a mal 5 rýchlostí šľahania, foto nájdete —TU— a —TU— !

Kontrolou neprešiel ani cestovný adaptér, ktorý bol vyrábaný v Číne. Tiež pri ňom zistili riziko úrazu elektrickým prúdom. Bol balený v plastovom obale s návodom v slovenčine. Presne ide o tento typ adaptéru: značka CONNECT IT UK v čiernom prevedení typu CI-675, ktorý bol takisto stiahnutý z trhu. Foto nájdete —TU— a —TU— !

Zdroj/Foto: pixabay