Stredná Európa je podobne ako väčšina civilizovaného sveta v súčasnosti zamorená koronou, pred ktorou zdanlivo nie je úniku – prísne kontroly prebiehajú aj na hraniciach okresov (nieto ešte štátov), nemocnice kolabujú a ľudia sa desia každého malého zakašľania. Hudobníčka a podnikateľka Dorota Nvotová napriek tomu tvrdí, že má dokonalé riešenie, ako pred pandémiou utiecť!

Dcéra herečky Anky Šiskovej a zosnulého hudobníka Jara Filipa sa netají tým, že spolu so synom trávi čas nie na lockdownom sužovanom Slovensku, ale na exotických Maledivách, kde ľudia vonku nemusia nosiť ani len rúško. To radí aj všetkým ostatným.

„Ušli sme na Maledivy pred lockdownom a chceme vám navrhnúť to isté. V podstate, keď človek ujde, chráni seba i najbližších, lebo tu sa nemá ako nakaziť a človek nie je doma zavretý. Maledivy majú iba 5-10 prípadov denne, a to len v hlavnom meste. My sme na malom romantickom ostrovčeku, korona tu nie je, je tu viac-menej sloboda, rúška sa nosia do obchodov, aj to nie každý ho má. Celkovo tu panuje veľmi dobrá nálada. Minimálne sa tu dá aj pracovať, aj učiť sa na diaľku. S Filipkom si to tu užívame,“ tvrdí Nvotová.

Umelkyňa a podnikateľka má na tejto rade aj obchodný záujem – sama totiž dovolenky v tomto exotickom raji sprostredkúva. Napriek tomu má odchod na ostrovy skutočne niečo do seba – cestujúci sú pred odletom niekoľkokrát testovaní a do rezortu sa dostanete iba v prípade, že ste preukázateľne negatívny. Šanca, že by ste sa nakazili na Maledivách, je teda skutočne len minimálna.

Na turistické víza môže byť človek na mieste aj mesiac, problémom pre bežného Slováka sú však ceny. Dva týždne v hoteli priamo na pláži, ktorý odporúča speváčka, by jedného človeka vrátane leteniek vyšiel na približne 1.700 eur, pričom nerátame výdavky, ktoré by ste minuli priamo na mieste.

Samotná Dorota však tvrdí, že Maledivy nie sú tak drahé, ako sa môže na prvý pohľad zdať a všetkých, ktorí ešte stále váhajú, nabáda na niečo naozaj nevídané: „Ja osobne, keby som musela predať telku a auto, tak by mi to za to stálo, aby som nemusela byť mesiac s malým zavretá doma.“ 

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/nvotovadorota, Pixabay