Na východe našej krajiny v meste Veľký Šariš spustili lotériu s názvom zaočkuj sa a vyhraj, pomocou ktorej chcú zvýšiť zaočkovanosť v meste a získať tak kolektívnu imunitu. Vymysleli skvelý spôsob ako motivovať občanov mesta a zaočkovaním ich potešiť výhrou.

Tí, ktorí sa dajú v meste zaočkovať alebo sú už zaočkovaní a preukážu sa certifikátom, budú zaradení do žrebovania o miestne poukážky. Výhercov vyhlásia 19. novembra. V hre je desať poukážok v hodnote 10 eur. „Odmeníme 10 obyvateľov poukážkami, ktoré môžu minúť iba na území mesta,“ uviedol primátor Veľkého Šariša Viliam Kall s tým, že poukážkami v hodnote 100 eur môžu následne uhradiť nájom, miestne dane i poplatky, školné v základnej i umeleckej škole, ale platiť nimi môžu aj v miestnych obchodoch.

Iniciatívu k očkovaniu zaregistroval už aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. „Určite zavolám pánovi primátorovi a poďakujem sa za takúto iniciatívu. Pokiaľ to prispeje k zvýšeniu zaočkovanosti v danom regióne, tak budem len veľmi rád,“ tvrdí Lengvarský.

Vo Veľkom Šariši takéto odmeny nie sú novinkou, napríklad vlani začali poukážky rozdávať ako odmenu za prihlásenie sa na trvalý pobyt, no aj ako príspevok pri narodení dieťaťa či nástupu na základnú školu, prostredníctvom ktorých už získali vyše sto nových občanov.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Pixabay