Známa kapela Heľenine oči prišla s aktuálnou novinkou, ktorú ako prezrádza spevák Martin Mihalčín, mali v talóne pripravenú už dávno. Skladba NAKA hovorí o spoločensky aktuálnych témach, dokonca ju zdieľal aj samotný premiér Igor Matovič.

„Dlhší čas som hľadal tému, ktorá bude k tejto skladbe adekvátna. A nakoniec som ju našiel, ako inak, v našom okolí. Chtiac či nechtiac sledujem dianie na Slovensku a nedalo sa nevšimnúť si, že od momentu, kedy polícia nemá policajného riaditeľa, je v zatýkaní a odhaľovaní korupcie jednoznačne aktívnejšia, čo je svojím spôsobom smutno-smiešne. A práve z tejto smutno-smiešnej emócie vzišiel asi pred mesiacom finálny text,” hovorí frontman kapely.

„Konečne je jedno, či to sú sudcovia, prokurátori, policajní funkcionári, podvodníci, alebo politici z hociktorej strany. Bolo by krásne, keby to v tomto štáte fungovalo. A predpokladám, že tento môj pocit zdieľa majoritná časť Slovenska. Preto táto pieseň,” vysvetľuje a reaguje na vlnu protikorupčného zatýkania.

VIDEO:

Video: YouTube | Zdroj: cas.sk, funradio.sk