Zo sveta začína prichádzať čoraz viac pozitívnych správ. Počet nakazených pacientov koronavírusom ubúda a vyliečených pacientov je každým dňom viac a viac. S dobrou správou potešili aj manželia Mária (66) a Anton (71) Rimákovci z Giraltoviec. Hoci obaja patrili do rizikovej skupiny nad koronavírusom sa im nakoniec podarilo vyhrať aj vďaka tomuto!

Medzi prvými nakazenými Slovákmi vo veku nad 65 rokov boli manželia Rimákovci z Giraltoviec. V prešovskej nemocnici sa tak stali prvými pacientmi na covidovom oddelení v internistickom monobloku.

Dnes už na koronavírus spomínajú takto: “Mala som zvýšenú teplotu, celé telo ma bolelo, všetky svaly, hlava, žalúdok. Nechutilo mi jesť,” opisuje počiatočné príznaky pani Mária. V ten deň nezvládala ručné práce doma v záhradke, čo sa jej zdalo nemožné. “Vravím im, že to nie je možné. Nevedela som si vysvetliť, čo to je, či jarná únava. A to už asi bol začiatok ochorenia,”  pokračuje ďalej.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

O nič lepšie sa v ten istý deň necítil ani jej 71-ročný manžel Anton. „Absolútne som nič necítil, ani chlór. Na tretí deň na to som dostal horúčky a presne na Jozefa sme šli do Prešova do nemocnice,“ spomína.

Obom manželom bola ešte v ten deň privolaná sanitka a následne hospitalizovanie v nemocnici, kde sa o Máriu a Antona postaral špičkový personál. “Pristupovali k nám veľmi ľudsky, už na príjmovej ambulancii. Otvorili ju štyri hodiny predtým a boli sme prví hospitalizovaní. Mali sme jednu bunku so sociálnym zariadením, nikto nám tam nechodil a starali sa o nás úžasne. Počnúc lekárom, lekárkami, zdravotné sestry, sanitárky, upratovačky, veľmi sa pekne starali, aj o hygienu. Urobili pre nás maximum,” pochvaľovala si pani Mária.

Manželia Rimákovci strávili v nemocnici dokopy tri týždne. Navzájom sa podporovali, neopustili od svätých omší, no najviac im pomohol prírodný liek a to včelí med. “Poslali mi ho synovia. Zrazu som cítil, že som ožil. Pre moje telo to malo blahodarné účinky,” priznal pán Anton.

Zdroj: pluska.sk Foto: depositphotos.com