Pár dní dozadu potešilo Ministerstvo školstva väčšinu stredoškolákov, keď informovalo o zrušení ústnych maturít. Ale čo bude s vysokoškolákmi? Tým zrušenie štátnic nehrozí, je to podľa vás spravodlivé?

Cítia sa ukrivdení a žiadajú spravodlivosť! Stovky vysokoškolákov sa búria, a podpisujú petície, kde aj oni žiadajú o zrušenie záverečných štátnych skúšok. „Ak študenti maturitných ročníkov nemali vhodné podmienky na to, aby odpovedali online-formou, prečo sa automaticky predpokladá, že my ich vhodné máme? Prečo nám nedokážu ohodnotiť bakalárske/diplomové práce bez toho, aby sme ich museli online obhajovať? Nie každý študent VŠ totižto má vybavenie na to, aby bez problémov absolvoval online-objahobu/online štátnu skúšku. Myslíme si, že by to bolo fér,” píšu v petícii rozčúlení študenti.

https://www.youtube.com/watch?v=dnfeaTupHdE

Narozdiel od stredoškolákov, ktorým sa maturitné skúšky zrušili, vysokoškoláci sa nedočkali žiadneho ústupku. Aj keď termín odovzdania záverečných prác bol študentom predlžený, ich dokončenie bolo o to náročnejšie, kedže aj školské knižnice boli zatvorené. „Iba nám poskytli rešeršné služby zdarma, ktoré sme už vyhotovené dávno mali,” sťažujú sa ďalej.

Rektori a dekani slovenských univerzít majú na online štátnice jasný názor, dokonca sú podľa nich také isté ako klasická verzia. Čo si o tomto myslíte vy?

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: startitup.sk Foto: depositphotos.com