Určite ste pred pár dňami zachytili najnovšiu reklamu od Absolut, ktorá si vyslúžila rôzne ohlasy a Slovensko rozdelila na dva tábory. Hlavnou aktérkou je Natália, ktorá je síce černoška, ale narodila sa na Slovensku a tak je Slovenkou! 

 

Absolut chce touto reklamnou kampaňou bojovať proti rasizmu a neznášanlivosti a zároveň chce podporiť tému tolerancie a ľudskosti nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Reklama však vyvolala množstvo negatívnych komentárov, vďaka ktorým sa Slováci znovu vyznamenali.

“Predpokladali sme rôzne typy reakcií, tak pozitívne, ako aj negatívne. Každá jedna pozitívna reakcia a vyjadrenie podpory nás veľmi teší a sme radi, že je medzi nami aj veľa takých, ktorí zdieľajú naše presvedčenie. Každá jedna negatívna reakcia nás mrzí, pretože máme za to, že bez predsudkov a hejtov je svet krajší a že pestrosť nám aj tu na Slovensku všetkým pristane,” pre portál topky.sk prezradila brand manažérka značky Zuzana Magálová.

Natália prijala pozvanie do Ruka Hore TV, kde otvorene prehovorila o jej skúsenostiach s rasizmom. Niektorí ľudia sú naozaj nenávistní a dokážu povedať veci, ktoré by mali ľutovať. Video-rozhovor s Natáliou nájdete na konci článku.

Negatívne komentáre Slovákov na najnovšiu reklamu

Najnovšia kontroverzná reklama od Aboslut

Natália prehovorila aj o rasizme

Zdroj/Foto: topky.sk, Youtube, Facebook