Ministerstvo zdravotníctva už pred niekoľkými dňami upozornilo, že tretia vlna koronavírusu sa na Slovensku oficiálne začala. Situáciu ešte viac komplikuje príchod svätého Otca Františka, od pondelka bude až 9 okresov v oranžovej farbe. 

Situácia sa pomaly ale iste zhoršuje, je jasné, že nás čakajú náročné mesiace. Od pondelka 16. augusta sa okresy rozdelia nanovo a územie Slovenska už nebude celé v zelenej farbe.

9 okresov na východnom Slovensku sa zaradí do oranžovej farby, z nového covid automatu záorveň vyplýva, že zostáva už len päť: zelená, oranžová, červená, bordová a čierna.

Zelené okresy

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I. – V., Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce a Zvolen

Oranžové okresy

Gelnica, Košice I. – IV., Košice-okolie, Poprad, Spišská Nová Ves a Stará Ľubovňa

Zdroj: korona.gov.sk