Ak sa pozrieme na aktuálnu situáciu na Slovensku, nemožno ju nazvať inak, ako katastrofálnou. Veľký podiel viny nesú na tejto situácii, žiaľ, naši politici, ktorí majú zároveň v rukách moc zvrátiť tento nepriaznivý vývoj. Avšak, táto možnosť nevyzerá úplne reálne.

K veľkej zmene by pritom postačila snaha všetkých táborov o kompromis, o odbornú diskusiu na úrovni, priznanie si vlastných chýb, oľutovanie toho zlého, čo napáchali a reálnymi skutkami dokázať, že im na občanoch a spokojnej verejnosti záleží. Avšak, slovenský občan len márne dúfa vo vládu slušnú a odbornú.

Žiaľ, keďže ani jedna strana sa nejako výrazne nesnaží o urobenie prvého kroku ku stabilizácii, vidíme, aké to má následky. Spoločnosť je rozdelená stále viac a viac, pritom už pred takým rokom sa zdalo, že to horšie byť nemôže. Ale môže. Stalo sa. Egoizmus a ješitnosť kompetentných im nedovolí urobiť ústupok.

A keďže väčšina ľudí používa sociálne siete, ktoré každému zobrazujú prednostne ten obsah, ktorý „ho zaujíma“, každý z nás akoby žil v celkom inom svete. Jeden vidí svet „A“, druhý vidí svet „B“, ďalší svet „C“ alebo „X“. Ale reálny svet je len jeden. Niekde medzi tými všetkými. No tí, ktorí hľadajú kompromisy, sú vo finále vo virtuálnom svete tí najhorší, pretože si to zlíznu od všetkých strán, keďže každá zachádza do stále väčšieho extrému. Kam to až zájde?

>PREČÍTAJTE SI AJ NÁZOR NA ĎALŠIU TÉMU,
KTORÁ ROZDEĽUJE MASY<

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Milan Uhrík • Republika (@uhrikmilan)

Zdroj: Funmagazin.sk | Foto: Instagram/igor_matovic_olano, Instagram/robert.fico, Instagram/uhrikmilan