Spoločnosť je znova polarizovaná, jedna skupina podporuje očkovanie a nové opatrenia, druhí si myslia, že sú zbytočné. Radí sa k nim aj slovenský lekár Slavomír Šuch, ktorý si myslí, že delta vírus by sme mali brať ako bežnú chrípku. 

Lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach Čadca a Trstená a oddelenia urgentného príjmu v Martine Slavomír Šuch si myslí, že by vláda mala zrušiť úplne všetky obmedzenia.

 „Zrušiť, ale že úplne všetky obmedzenia a pristupovať ku covidu ako ku chrípke s možnosťou dobrovoľnej vakcinácie. Prestať počítať nakazených, chorých, hospitalizovaných. Prestať s registráciou na hraniciach a testovaním, najlepšie od zajtra,“ píše na sociálnej sieti.

Vyzýva pandemickú komisiu

„Vyzývam týmto pandemickú komisiu aj krízový štáb, aby ukončili svoju činnosť a štát prešiel do tichého monitoringu šírenia vírusu. Zrušením bezplatného testovania pre verejnosť a zároveň požadovanie povinných testov za účelom ochrany verejného zdravia štátne autority prekročili pomyslenú čiaru, cez ktorú sa už nemôžeme preniesť bez prejavenia odporu,“ varuje.

Neodpustil si ani politickú poznámku. ,,Strašne tu trčí rukopis nemenovaného autora opatrení v pozadí, asi ako slama z jeho tenisiek…a tá jeho pomsta verejnosti za oprávnené reptanie verejnosti proti prefinancovaným rýchlokvaseným kontajnerovým MOMkám je tak prvoplánová, ako jeho mačací šampón,“ dodal.

Zdroj/Foto: Facebook/ Slavomir Such