Rožňavský súd rieši kuriózny prípad. Pred vyše dvoma rokmi mal policajt riešiť priestupok, kedy došlo k vylomeniu bránky istého domu v Betliari. Po vkročení na pozemok naňho mala vybehnúť svorka psov, z ktorých jeden ho údajne pohrýzol do lýtka!

 

Ministerstvo vnútra žiada od majiteľov psov, šesťdesiatročnej Kristíny a šesťdesiattriročného Miloslava pre policajta bolestné vo výške 172 €. Kristína však tvrdí, že policajt vstúpil na pozemok bez ich vedomia.

Pes, ktorý mal policajta pohrýzť, päťročný Amadeus, vraj už pomaly nemá zuby. Pre majiteľov je záhadou, ako mohol niekoho pohrýzť. Údajne incident nikto nevidel a policajt od nich odchádzal bez ujmy. O pol hodiny sa však vrátil s tým, že musí urobiť zápis o uhryznutí psom.

Kynológ tvrdí, že napriek tomu, že čivava je malý pes, stisk sánky má silný a má tendenciu strážiť svoje teritórium. Takže nie je vylúčené, žeby policajta pohrýzla. Odškodné v tomto prípade podľa neho neprichádza do úvahy, keďže k incidentu došlo na pozemku majiteľov psov.

Zdroj/Foto: cas.sk, pixabay.com