Včera nás navždy opustil legendárny Števo Kožka. Herec bol pozitívne testovaný na koronavírus a priebeh bol uňho veľmi vážny. Aj keď sa nepotvrdilo, že by to bola hlavná príčina jeho smrti, určite mu to priťažilo. Mnohých strata tak talentovaného herca dostala, nehovoriac o kolegoch, ktorí budú naňho ešte dlho spomínať.

Náhla smrť fenomenálneho Kožku zasiahla aj jeho kolegov. “Texty sa učia iba zbabelci a skúšajú iba netalentovaní. Boli tvoje ironické slová, ktoré ťa vždy sprevádzali a pre to sme ťa ľúbili. Urob tam hore poriadky. Budú mi chýbať tvoje uštipačné poznámky. Maj sa dobre.” napísala na svojej sociálnej sieti herečka Mirka Partlová.

“Zomrel ďalší z tých vynikajúcich hercov zlatej generácie, vraj po dlhej a ťažkej chorobe srdca. Štefana Kožku som poznal osobne, mal som tu česť s ním hrať na Novej scéne v hre nebohého Jožka Bednárika (Klietka bláznov). Nech je im zem ľahká. Števo, odpočívaj v pokoj, úprimnú sústrasť rodine. Smrť je povinná jazda, nik jej neunikne, žiaľ,” zaspomínal Ibi Maiga.

Na skvelého herca a kolegu spomínali aj herečky Šebová a Polnišová v živom vysielaní Telerána. “My sme to ešte asi nepredýchali, sme v obrovskom šoku. Pred pár dňami sme ho videli naposledy. Veľmi, veľmi sme všetci zasiahnutí, lebo naozaj to natáčanie, ako to už hovoríme roky, my sme tam úzka skupina ľudí a predstava, že sme o jedného prišli, je pre nás momentálne hrozná,” poznamenala zronená Zuzka Šebová.

“Števko bol súčasťou tej našej rodiny. Je neuveriteľné si uvedomiť, že tu už nebude. Vždy odchádzal plný humoru a vychechtaný a veselý a samozrejme potom každý, keď prídeme domov, riešime svoje veci, ktoré doma máme, ktoré možno iní neodhalíme. Tak mu posielame, naozaj “starému čertovi” veľa lásky,” dodala so slzami v očiach Polnišová.

 

 

Zdroj: tvmarkiza.sk/ Teleráno