Slovenská speváčka Zuzana Smatanová sa na sociálnej sieti zdôverila s pocitmi, ktoré aktuálne prežíva. Ako jedna z mnohých prišla o milovaného dedka, ktorý sa podľa jej slov odmietal zaočkovať a žiaľ, vo februári chorobe koronavírusu podľahol.

Speváčka si myslí, že ak by nebol tak tvrdohlavý, všetko by bolo inak. Zuzana už starého otca naspäť k sebe nevráti, no jednu vec dokáže zmeniť. Sama sa ochrániť pred ochorením očkovaním a apelovať naň aj ostatných svojich fanúšikov.

„Pri pichnutí vakcíny som myslela na môjho deda. Zomrel na Covid vo februári tohto roka. Silný chlap ako hora, ktorý by bol schopný vo svojom veku ešte postaviť nový dom. Skolilo ho to z týždňa na týždeň a my všetci sme z toho zostali v absolútnom šoku. Hoci sa mohol dať ešte ako zdravý zaočkovať, odmietol to… Zostalo mi tak strašne smutno, lebo posledné, čo som od neho v telefóne počula bol príšerný kašeľ a niekde medzi ním vysilené “ahoj Zuzinka, ďakujem”… Myslela som naňho, lebo tu ešte mohol byť,“ napísala umelkyňa.

„Nie som na sociálnych sieťach takto osobná, ale dnes robím výnimku, pretože cítim, že je správne vám len povedať, že očkovaním ochránite seba aj ostatných. Že tu vy, a vaši blízki ešte stále môžete byť, že len hromadným preočkovaním sa rýchlejšie môžeme vrátiť do normálu a k svojej práci,“ odkázala verejnosti Smatanová.

„My, celá kapela, to absolvujeme, aby sme vás zase mohli stretnúť a hrať pre vás… Nie som influencer, ktorý vás chce ovplyvňovať, len vás môžem slušne poprosiť: Neváhajte. Pre tých, ktorí toto moje rozhodnutie zhejtujú: Prajem vám, aby ste sa s úmrtím na covid vo vašej blízkosti nikdy nestretli,“ dodala na záver.

Zdroj: Instagram/zuzanasmatanova