Stovky párov ostalo v zúfalstve. Kvôli koronavírusu sa rušili a presúvali svadby z jari na jeseň, no tu prišla ďalšia facka. Od 1. októbra totiž na Slovensku platí nove nariadenie a to organizovanie svadieb, na ktorých sa nemôže zúčastniť viac ako 30 osôb. Snúbenci sa začali búriť a spisovať petície!

“Svadby sú naozaj veľmi rizikové. Po 1. októbri už nebude možné organizovať svadby s viac ako 30 osobami,” infomoval cez týždeň minister zdravotníctva Marek Krajčí. A to nezabúdajme, že do tých 30 osôb sa zarátava aj personál.

Nové nariadenie prinútilo budúce nevesty a ženíchov okamžite konať. S veľkou krivdou začali spisovať petíciu, v ktorej žiadajú Ústredný krízový štáb spolu s hlavným hygienikom, aby opatrenie prehodnotili. Snúbenci prosia za zachovanie svadieb do 150 ľudí. Veď predsa, čo to je len za svadba, na ktorú nemôžete pozvať všetkých svojich blízkych a druhá vec, neustavičné rušenie a prekladanie tohto veľkolepého dňa nie je vôbec lacný špás.

“Pre mňa je nereálne zorganizovať hostinu svadobnú s 30 ľuďmi, do ktorého sa započítava aj personál,” poznamenala jedna z budúcich neviest Klaudia Chromíková. “Pokiaľ budeme musieť presunúť svadbu alebo ju zrušiť, tak ten tovar môžeme hodiť do koša – máme zaplatené zálohy, o ktoré môžeme prísť pokiaľ tí ľudia, ktorí s nami tvoria tú svadbu nebudú chcieť spolupracovať a vrátiť nám tie zálohy,” dodala.

Petíciu podpísalo od piatku už 22 tisíc ľudí, samotná organizátorka ma naplánovanú svadbu na 3. októbra. My prajeme budúcim manželským párom pevné nervy a veľa síl.

Zdroj: noviny.sk | Foto: Pixabay