Veľmi často sa možno stretať na Facebooku či rôznych stránkach s meme či kolážami, ktoré poukazujú na to, že nie ste jediný, kto si uvedomuje svoje starnutie. Tento proces nezastaví nikto z nás, pričom mi sme vytvorili či zozbierali desať „historických“ udalostí, ktoré presvedčia mnohých, že už nie sú „deťmi“, hoci by nimi radi možno ostali.

 

Prechod na euro

Pamätáte si ešte na to, že ste platili v obchode slovenskými korunami? Ak áno, ste na 99% dospelou osobou a 100-percentne máte minimálne občiansky preukaz. Hoci dodnes niekto prepočítava v hlavne ceny, v januári 2021 uplynulo už 12 rokov od chvíle, kedy ste mohli naposledy zaplatiť slovenskou korunou. Takže, aj keby ste vtedy mali len 6 rokov, už máte 18!

Slovenské zlato na MS v hokeji

Pozerali ste sa doma, u kamarátov, u susedov alebo na veľkoplošnom plátne? A máte pocit, že to nebolo tak dávno? Tak vedzte, že odvtedy prešlo už 19 rokov. Takže, ak si to trošku lepšie pamätáte, mali ste už aspoň 10 rokov a teraz vám minimálne tiahne na tridsať.

Shrek

Príbeh veľkého zeleného zlobra, ktorý za pomoci ukecaného oslíka vyslobodí Fionu, sa stal absolútnou klasikou a zároveň možno najúspešnejším animovaným filmom (či sériou) 21. storočia. No viete vôbec, že prvý diel mal premiéru v roku 2001, a teda pred 20 rokmi?

Slovensko hľadá Superstar

Spevácka súťaž, ktorá je v USA známa ako Pop idol, sa čoskoro dostala aj na Slovensko. Prvý ročník na obrazovkách STV doslova zvalcoval konkurenciu, ľudia šaleli a na 12-korunové SMSky míňali nezanedbateľné časti svojich výplat (alebo vreckového). Dnes je už väčšina národa absolútne týchto súťaží presýtená, ale netreba sa tomu čudovať, veď prvý ročník sa vysielal na prelome rokov 2004 a 2005, a teda, vtedajší škôlkari sú už dnes dospelí ľudia!

Teroristický útok na „Dvojičky“

No, ako to bolo naozaj, a kto naozaj nariadil útok, ktorý zmenil pravidlá na letiskách a vyústil vo vojnu USA v Afganistane, to vám nepovieme. Ale to, že tomu bude už presne 20 rokov, môžete veriť. Šialené, nemyslíte?

Counter Strike 1.6

Pamätáte si na to, keď ste hrali prvýkrát túto hru? Alebo na to, ako ste ju hrali na Windowse XP? No, je veľmi pravdepodobné, že odvtedy ubehlo kľudne aj viac ako 15 rokov, pretože na trh sa dostala v roku 1999 a na Slovensku chodili do internetových „klubov“ mnohí nadšenci, ktorí pochopiteľne ešte nemali internet doma, v rokoch 2005 či 2007. A to len kvôli tomu, aby si zahrali túto strieľačku.

Eminemova dcéra

Eminem, biela legenda hip-hopu, ktorá sa presadila cez prevahu černošskej populácie, má už 48 rokov, a aby to nebolo málo, Marshall Bruce Mathers III., ako znie jeho skutočné meno, má dcéru Hailie Jade. A tá má už 25 rokov!

„Mladá“ slovenská rocková vlna

Po tom, ako na konci 80tych rokov prerazili Team, Tublatanka či Metalinda, ostalo chvíľku v rockovom svete u nás „ticho“. To však zmenili skupiny ako Horkýže Slíže, Inekafe, Gladiátor či Desmod. A po predošlých odsekoch vás asi neprekvapí, že taký Kuko má 47 rokov, Vratko Rohoň 46 rokov, Miko Hladký 48 rokov a Kuly oslávi päťdesiatku. Alebo?

Cesc Fábregas

Ak príliš futbal nesledujete, toto meno vám asi veľa nepovie. Ak však áno, a zároveň hrávate (alebo ste hrávali) hru FIFA s českým dabingom, určite vám utkvela v hlave fráza „mladičký Španěl Fabregas“. No, pravda je taká, že tento stredopoliar, ktorý už ako 16-ročný začal hrávať anglickú Premier League a postupne bol aj pri veľkých úspechoch španielskeho futbalu, sa narodil v roku 1987, a teda rovnako ako Messi oslávi už 34. narodeniny.

Facebook

Ak práve čítate tento článok, pravdepodobne ste sa k nemu dostali práve cez najrozšírenejšiu sociálnu sieť sveta. Pamätáte si, ako ste niekedy v rokoch 2008 či 2009 nahovárali svojich kamarátov, nech sa tam zaregistrujú, že je to lepšie ako Pokec? Tak, len aby ste vedeli, s cieľom prepojiť „študentov“ ho vytvorila skupina na čele s Markom Zuckerbergom už pred 17 rokmi, veľký rozmach dosiahol v USA v roku 2006, no a dnes má cez 35 tisíc zamestnancov, je na ňom vytvorených cez 2 a pol miliardy účtov (nie všetky sú pravé či aktívne) a ak ste na ňom „závislý“ už celých 12 rokov, tak máte minimálne dvdsaťpäťku na krku.

Foto: Giphy.com, Twitter