Určite si spomínate na prvý diel očkovacej lotérie, v ktorom Zuzana z Prešova prišla o 400 tisíc eur v priamom prenose. Jedinou chybou bolo živé vysielanie online, ktoré bolo oproti tomu v televízii posunuté o niekoľmi minút. 

25-ročná Zuzka mala povedať moderátorom heslo, tí na ňu kričali a podporovali ju, avšak heslo sa jej nezobrazovalo. ,,Neskoro mi to zobrazuje na internete, nemám televízor, mám len internet,“ hovorila zúfalá Prešovčanka.

Podľa podmienok súťaže teda splnila všetko, bola zaočkovaná, prihlásila sa a sledovala živý prenos, chyba nastala v komunikácii a na strane RTVS. Igor Matovič a ministerstvo financií sa rozhodli túto krivdu napraviť.

„Nikomu to nenapadlo. Ani v RTVS to nikomu nenapadlo, ani nám na ministerstve financií to nenapadlo, ani vám to nenapadlo a ani nikomu na Slovensku to nenapadlo,“ uviedol po stretnutí so Zuzanou Matovič.

Vláda aktuálne rozhodla o zmene zákona. Vyhlasovateľ očkovacej lotérie podľa návrhu môže počas trvania súťaže priznať výhru osobe, ktorá bola vyžrebovaná, ale výhru nezískala napríklad pre objektívne technické okolnosti súvisiace so zabezpečením a priebehom súťaže na strane vysielateľa zriadeného zákonom, prevádzkovateľa retransmisie alebo podniku poskytujúceho elektronické komunikačné služby.

Foto: reprofoto RTVS | Zdroj: pluska.sk