LIVE váženie bojovníkov pred zajtrajším veľkolepým turnajom Oktagon 22 skončilo úplne inak, ako sme predpokladali. Telo Karlosa Vémolu zrejme povedalo DOSŤ a extrémny úbytok hmotnosti za krátky čas nezvládol. 

Šampión poloťažkej váhy 35-ročný Karlos Vémola si to síce rozdá s Milanom Ďatelinkom v hlavnom zápase večera, no na opasok už nemá nárok. Prečo? Nesplnil totiž váhový limit, navyše bolo očividné, že sa na vážení necíti vôbec dobre.

Vémola bol 0,6 kg nad limitom. „Mal to pri zhadzovaní váhy určite ťažké. Ak by som mal robiť ja to, čo robí on, tak na to asi ser*m. V každom prípade mi to je jedno, chcem s ním zápasiť, aj keby mal o štyi kilá viac. Aj tak budeme mať v deň zápasu každý inú váhu,“ povedal bezprostredne po vážení Milan Ďatelinka.

Podľa oficiálnych pravidiel tak Karlos Vémola prichádza o možnosť obhájiť titulový opasok, prichádza tiež o jeho vlastníctvo a ani v prípade výhry v zajtrajšom súboji mu nebude patriť a zostane voľný. Zabojuje o neho Milan Ďatelinka, ktorý váhový limit splnil.

Foto/Zdroj/Video: YouTube, OKTAGON MMA TS