Už začiatkom jesene sa viacerí kritici ozývali a tvrdili, že vláda a celý Ústredný krízový štáb podcenili druhú vlnu koronavírusu a nie sú pripravení tak, ako by sa patrilo. Terajšie prieskumy hovoria, že mali pravdu. 

V druhej polovici augusta sa počty ľudí infikovaných vírusom COVID-19 začali opäť zvyšovať. Slovensko tak čelí už druhej vlne koronavírusu, situáciu navyše môže po Novom roku skomplikovať aj chrípková sezóna.

Je preto mimoriadne dôležité dodržiavať zvýšené hygienické návyky a nariadené opatrenia, aby sa vírus nedostal k rizikovým skupinám, u ktorých môže mať ochorenie ťažší priebeh. Hospodárske noviny uskutočnili exkluzívny prieskum dôveryhodnosti politikov, ktorí sa vyjadrujú k pandémii. Taktiež sa v prieskume potvrdilo aj to, že Slovensko na druhú vlnu pripravené nebolo.

Na čele rebríčka je minister hospodárstva Richard Sulík s 58 percentami, za ním nasleduje šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (51,5 percenta). Najvyššiu nedôveru z politikov, ktorí sa vyjadrujú ku koronavírusu, má u ľudí premiér Matovič (55,8 percent).Prieskum prebiehal telefonicky od 23. novembra do 27. novembra na vzorke tisíc respondentov.

Zdroj/Foto: Facebook/ Igor Matovič, slovensko.hnonline.sk