Pokusy o falšovaní vakcín sme mohli čakať, „vynaliezavci“ nesklamali ani tentokrát. V Mexiku a v Poľsku objavili napodobeniny proticovidovej vakcíny od americkej spoločnosti Pfizer. Čo je ešte horšie, stihli už nimi zaočkovať ľudí!

O kuriozite informovala agentúra DPA s odvolaním sa na reportáž zverejnenú v americkom denníku Wall Street Journal (WSJ). Na Falošné vakcíny narazili v Mexiku a Poľsku, pričom tie mexické mali falošnú nálepku, v poľských sa jednalo o neznámu tekutinu, zrejme prípravkom proti vráskam.

Firma Pfizer následne vykonala testy, ktoré potvrdili, že ide o napodobeniny„Firma Pfizer identifikovala falošné verzie svojej vakcíny proti COVID-19 v Mexiku a Poľsku. Uvedomujeme si, že v prostredí podporovanom pohodlným internetovým obchodom a anonymitou, ktorú poskytuje, môže dôjsť k zvýšeniu prevalencie podvodov, falšovania a iných nezákonných aktivít, súvisiacich s vakcínami a liečbou na COVID-19,“ citoval spoločnosť Business Insider.

S falošnou vakcínou už stihli v Mexiku zaočkovať 8 ľudí, ktorí si za jednu dávku zaplatili 1000 dolárov. Našťastie sa u nich neobjavili žiadne nežiadúce účinky.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay