Slovenskou hudobnou scénou otriasla správa o rozpade obľúbenej kapely Desmod. Informovať o tom mala samotná kapela koncom týždňa so slovami, že momentálne prechádzajú personálnymi zmenami. Pravdou však je, že za rozpad môžu nezhody a hádky…

„Predstavy o budúcnosti sa medzi nami začali rozchádzať, a tak sa niektorí členovia (Synči, Duško, Martin) rozhodli kráčať svetom hudby inou cestou. Bolí to, ale rešpektujeme ich rozhodnutie,“ informovala legendárna kapela na Facebooku.

Bližšie informácie mal získať Nový čas.  „V kapele sa vyskytol závažný problém, od ktorého sa rázne dištancujeme a v ktorom sme už nevládali byť ako rukojemníci. Rozhodli sme sa preto, že ďalej už nemá zmysel pokračovať v ceste ilúzie, kde jednotlivec nadobudol pocit všemocnosti,“ povedali denníku všetci traja exčlenovia, ktorí naznačili, že za spormi v skupine mohli v značnej miere aj peniaze.

 „Toľko vecí, čo mne neprešlo v kapele, sa nestalo podľa mňa žiadnemu spevákovi v žiadnej kapele. Desmod značka je registrovaná na mená Kollár, Škorec, Synčák. Títo ľudia ju môžu slobodne používať,“ reagoval hneď na to Kuly, ktorý chce aj napriek všetkému koncertovať ďalej.

Zdroj: Facebook, cas.sk | Foto: Instagram/desmod.sk