S príchodom leta a uvoľňovaním opatrení sa kapela Gladiator na čele s frontmanom Mikom Hladkým (48) tešila z návratu na pódiá, kde opäť mohli vystupovať pred fanúšikmi. Nedávno koncertovali na hodoch v Trebaticiach pri Piešťanoch, kedy v polovici koncertu zažili obrovský šok.

Gitarista Tomáš Lívo Vereš (46) nečakane stratil vedomie a vystrašil tým svojich kolegov i divákov. „Zrazu sa mi zatmelo pred očami, stratil som balans a spadol som na zem. Pár minút som vôbec o sebe nevedel. Precitol som a celá kapela aj s manažérom stáli nado mnou a ratovali ma. Nikdy predtým sa mi nič podobné nestalo,“ prezradil Novému Času Lívo, ktorému záchranári okamžite poskytli prvú pomoc.

„Zmerali mi tlak, skontrolovali, či som o. k., či sa viem postaviť, a ich záverečný verdikt bol celkový kolaps organizmu pre dehydratáciu,“ dodal gitarista. Lívo prestrašil aj frontmana kapely, ktorý sa otočil práve v ten nešťastný moment. „Bol som úplne v šoku, pretože som sa otočil na Líva práve vtedy, keď padal k zemi. Najskôr som si myslel, že len zavadil o kábel, ale zostal ležať na zemi, čo ma totálne vystrašilo. Samozrejme sme hneď prestali hrať, zhŕkli sme sa okolo neho, dali sme mu vodu a neskôr mu pomohli vstať,“ povedal Miko.

Našťastie za kolaps sa podpísali vysoké teploty a málo tekutín, nič vážnejšie. Gitaristu povzbudili aj fanúšikovia, ktorí mu dodali energiu a koncert pokračoval ďalej. „Ľudia boli fantastickí. Vytlieskavali ma, aby to všetko dobre dopadlo a dodalo mi to fakt energiu. Po cca 10 minútach som sa postavil a koncert mohol pokračovať, bolo by mi ľúto nehrať, keď tam veľa ľudí prišlo kvôli nám,“ dodal Vereš.

Zdroj: Nový čas.sk | Foto: Instagram/gladiator_sk