Prezidentské voľby sa pomaly, ale iste blížia a zoznam kandidátov sa neustále navyšuje. Problémom ale zostáva fakt, že mnohí Slováci vôbec netušia koho budú voliť, a to aj vďaka kontrovezným menám na kandidátke. Najnovšie sa k bizarným finalistom na prezidenta SR pridala aj známa postavička, ktorá sa chystá na kandidatúru priamo spoza väzenských múrov!

 

Hoci si kontroverzný Slovák odpykáva 12 ročný trest za megapodvody, rozhodol sa, že na kandidátke na prezidenta Slovenskej republiky, nesmie chýbať ani jeho meno. Zemplínsky kráľ, ktorý bol pre jednu skupinu ľudí chlebodarcom, pre iných obyčajným zloduchom, sa tak rozhodol kandidovať priamo spoza múrov sabinovskej väznice.

Mikuláš Vareha (56) svoj plán kandidovať na prezidenta oznámil prostredníctvom portálu cas.sk a k tejto prosbe mal aj špeciálnu požiadavku. Konkrétne, aby jeho avizované kroky do novodobej politiky boli zverejnené priamo na jeho meniny. „Všetci, ktorí so mnou roky spolupracovali, vedia potvrdiť, že nepoznám nemožné a riešim problémy v prospech občanov,“ vyjadril sa Vareha na otázku, prečo by práve on mal byť nastávajúcim slovenským prezidentom.

Vareha podľa jeho úsudku spĺňa všetky predpoklady na to, byť dobrým prezidentom. „Až 17,5 roka som pôsobil v polícii, 12 rokov ako veľkopodnikateľ a 8 rokov ako nevinne odsúdený väzeň. Spolu to je 37,5 roka bohatých skúseností,“ tvrdí a pri kandidatúre mu neprekáža ani fakt, že si aktuálne odpykáva trest za megapodvody v base. „Verím, že ma včas prepustia a voľby stihnem na slobode,“ dodáva legendárny zemplínsky kráľ.

Na prezidenta SR plánuje kandidovať aj zemplínsky kráľ Mikuláš Vareha

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook