Búrlivé obdobie na kráľovskom dvore zjavne vyvrcholilo. Rozpory medzi bratmi, hádky v manželstve, neustále problémy so služobníctvom a prehnanými nárokmi vydatej Američanky. To bol údajne iba začiatok. 

Média už v minulosti špekulovali, že sa princovia odcudzili kvôli vzájomným sporom ich manželiek. Harryho vyvolená Meghan v dokumente ITV priznala, že nová rola po boku britského princa nie je jednoduchá. Pred sobášom s Harrym ju vraj priatelia varovali, že bulvár jej zničí život.

“Sme v tomto okamihu určite na rozdielnych cestách, no rovnako ako ja, viem, že tu on bude vždy pre mňa,” hovorí ryšavý princ o staršom bratovi Willovi.

Harry sa s manželkou tento rok na jar odsťahovali z Kensingtonského paláca, kde dovtedy bývali spoločne s Williamom a Kate. V júni vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, ako znie titul Harryho a Meghan, oznámili, že sa chystajú založiť vlastnú nadáciu. Charitatívnu činnosť by tak mohli organizovať nezávisle od Williama a Kate.

„Po mnohých úvahách a interných diskusiách sme sa rozhodli vzdať úlohy členov kráľovskej rodiny a pracovať, aby sme sa stali finančne nezávislými,” šokovali vyhlásením na oficiálnom instagramovom profile.

Nikdy predtým sa nič podobné nestalo, aj keď je pravda, že práve Diana – matka Harryho a Williama, bola jednou z prvých, ktorí sa kráľovským tradíciám vzopreli. Hovorí sa, že mladší princ je matke viac ako podobný, a možno aj preto sa definitívne rozhodol odísť a venovať sa iba rodine, sebe a obyčajnému životu v realite.

Foto: Instagram/ sussexroyal | Zdroj: hnonline.sk, vogue.cz