Kráľovná Alžbeta II.

Najdlhšie vládnuca panovníčka Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, dnes podľahla srdcovému infarktu – tak znejú znepokojivé informácie svetových médií, ktoré pochovávajú milovanú kráľovnú Alžbetu II. Nie je to prvýkrát, čo sa po internete šíria lži. Tentokrát to však tak ďaleko, že svojím vyjadrením musel zasiahnuť samotný palác!

„Kráľovná skonala dnes ráno na srdcový infarkt, bude to oficiálne ohlásené zajtra o 9:30 hodine,” znela prvotná správa, ktorá sa rozšírila po internete rýchlosťou blesku. Šlo však o planý poplach.

„Vidím, že sme dosiahli obdobie, kedy musím vyvracať klebety o smrti Jej Veličenstva,“ vyjadril sa na Twitteri šéfredaktor kráľovského portálu Charlie Proctor, ktorého úlohou bolo uviesť veci na pravú mieru. „Kráľovná nie je mŕtva. Je živá a v poriadku, a veľmi sa teší na prijatie prezidenta Trupma a ďalších svetových lídrov v Buckinghamskom paláci v utorok na recepcii NATO.“

Kráľovná Alžbeta II.

Hlava monarchie síce má 93 rokov, a tak to nie je zďaleka prvý raz, čo palác musí vyvracať internetové klebety. Očakáva sa, že časom to bude ešte horšie. Kráľovná má však poriadne tuhý korienok. Jej matka Alžbeta Angela Marguerite Bowes-Lyonová sa dožila neuveriteľných 101 rokov, takže sa dá očakávať, že veľká Alžbeta II., ktorá sa teší pevnému zdraviu, ešte nejaký ten rôčik na svete pobudne. Koniec koncov, hovorí sa, že koho raz v rečiach pochovajú, ten bude živý a zdravý ešte veľmi, veľmi dlho.

Zdroj: News.com.au | Foto: Facebook/HMQueenElizabethII