Organizácia celoplošného testovania visela pred prvým kolom na vlásku. Na zrealizovanie tak náročnej akcie chýbali ešte tesne pred odštartovaním tisícky zdravotníkov. Zúfala vláda tak rozhodla o finančných odmenách pre každého zdravotníka, ktorý priloží ruku k dielu. No zjavne to bolo klamstvo!

Všetkým zdravotníkom bola sľúbená odmena 7 eur na hodinu, 20 euro za každý pozitívny prípad + 500 eur za odrobený víkend. Počty registrácii začali nakoniec stúpať a prvé kolo testovania sa tak mohlo začať.

Zdravotníci si tak v sobotu a nedeľu odmakali 16 hodinovú náročnú šichtu dúfajúc, že sľúbená odmena im bude nasledujúce dni vyplatená. Omyl! Mnohí sa jej zrejme ani nedočkajú, hlavne tí ktorí ešte nedokončili školu. Svedčia o tom aj tieto komentáre, ktoré sa začali hemžiť pod príspevkom pána premiéra.

„Po prvom testovaní a podpísanej dohode synovi nechcete za odvedenú prácu zaplatiť, lebo ešte nematuroval. Prečo ste s ním tu dohodu potom podpísali? A ešte chcete aby prišiel na 16 hodín do skafandra aj v druhom kole? Neviem či je zákonné po podpísaní dohody o vykonaní práce a aj po odvedení práce, potom len jednoducho zavolať, nezaplatíme, lebo ešte nemáte na zdravotnej škole zmaturované,“ napísala pohoršená Slovenka.

„Moja dcéra skončila rovnako, nezaplatia a to vám poviem, že ta sobota bola fakt drsná, všetko je tu krivé, ťažko sa potom deťom niečo vysvetľuje, možno keby v tom skafandri 16 hodín stala Klárka tak by to pochopil“ napísala hneď ďalšia.

Tak teda ako to vlastne je? Komu vlastne poputujú sľúbené odmeny??

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič