Aj keď sa niektoré opatrenia uvoľnili a nám sa oveľa jednoduchšie dýcha, niektorí vládni poslanci majú stále pocit, že pre nich rovnaké opatrenia neplatia. Šokujúce odhalenie priniesli paparazzi týždenníka Plus 7 dní. 

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga a Jana Žitňanská (obaja z vládnej strany Za ľudí) a bratislavský župan Juraj Droba (SaS) porušili minulý týždeň zákaz vychádzania, keď do neskorej noci sedeli v podniku Klub pod lampou. Na svojom webe o tom informuje Denník N, ktorý sa odvolal na fotografie týždenníka Plus 7 dní.

Na mieste ich vyfotili po 22:30. Keďže od 21:00 platí plošný zákaz vychádzania, všetci traja porušili opatrenia. Naviac, nachádzali sa v interiéri prevádzky, ktoré majú byť podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva zatvorené.

Denník N získal krátke stanovisko Juraja Šeligu, k porušeniu opatrení sa vyjadrí na tlačovej konferencii. Nie je vylúčené, že by mohol odísť z postu podpredsedu parlamentu. Jana Žitanská Denníku N nedvíhala mobil a bratislavský župan Juraj Droba považuje stretnutie za chybu.

Zdroj: Plus 7 dní, Denník N