Párkrát sme sa už stretli s desivými príhodami zo slovenského zdravotníctva, no príbeh tohto Slováka vás položí. Neľudské správanie riaditeľa nemocnice ho skoro pripravilo o nohu a to nie je všetko. Jeho hororový zážitok je doslova hodný scenára…

To, čo si vytrpel Slovák z Bojníc, by nechcel zažiť nikto! Jeho príbeh plný nervov a ukrutných bolestí začal operáciou kolena koncom novembra. Vtedy to vyzeralo, že všetko by malo byť pod kontrolou, no opak bol pravdou.

„Všetko bolo v poriadku ale po štyroch dňoch od operácie mi vyskočili teploty do výšky 38,5. Na teploty nezaberali paraleny, studené sprchy, spánok, ovocie jednoducho nič. Asi po týždni sústavných teplôt som šiel na krvné testy ktoré odhalili veľký zápal v kolene v dôsledku operácie. Tieto infekčné zápaly treba riešiť veľmi rýchlo a agresívne pretože ak sa to podcení môže byť napadnutý kĺb, chrupavka atď a skončíte s doživotnými následkami,“ opisuje svoje začiatky.

Celý jeho zážitok si prečítajte nižšie:

 

Čo na to vedenie nemocnice Piešťany?

Magazín Hitky.sk poprosil o vyjadrenie aj riaditeľa nemocnice Piešťany, ten zhodnotil, že momentálne majú plne obsadených 200 lôžok a jedna tretina zamestnancov je kvôli koronavírusu práceneschopných.

MUDr. Kóňa uviedol, že pacient si pravdepodobne našiel súkromné zariadenie, kde neupresnili, čo sa stane v prípade, ak dôjde ku komplikáciám. “Čo ma zarazilo je to, že ak niekto operuje daného pacienta, tak si následne rieši aj daný problém. Ale namiesto toho obvolávali lekárov a chceli, aby sme to zoperovali u nás,” hovorí.

“Chcem chrániť našu nemocnicu a mojich zdravotníkov, ktorí podávajú nadľudské úsilie, aby zvládli túto situáciu. V priebehu operácie len okrajovo spomeniem, ak operáter usúdi, že treba dať hadičky, tak ich treba dať, ak usúdi, že ich netreba dať, tak ich nedá. Nikdy som nedával žiaden príkaz, ako má daný operatér postupovať, pretože za priebeh operácie je zodpovedný on,” pokračuje.

“Verím, že v tejto dobe budeme ďalej poskytovať urgetnú zdravotnú starostlivosť, ako sú
pôrody, chirurgické operácie, kde ľudia krvácajú, alebo liečbu zlomenín. A s ľútosťou musíme plánované zákroky odkladať tak, ako bol plánovaný zákrok u menovaného,” dodáva na záver.

Zdroj: Facebook/filiptrosko, hitky.sk