Meteorológia z Veľkej Británie pustili do sveta informáciu, ktorá šokuje svet! Západná Európa zažije jeseň aká tu nebola 60 rokov. Babie leto, ktoré sa čo chvíľa prihlásili o slovo,  bude  úplne iné na aké sme zvyknutí! Čakajú nás také vysoké teploty, že letné outfity nemusíte odkladať!

Tak to tu ešte nebolo! Teda bolo, ale veľmi dávno – naposledky v roku 1957. Práve vtedy počasie obyvateľov západnej Európy poriadne zaskočilo tým, že už ani nedúfali, že príde zima. Podobná situácia sa zopakuje aj toho roku. Na jeseň budeme čakať asi márne!

Meteorológovia prednedávnom informovali o tom, že babie leto nám prinesie teploty, na ktoré nie sme počas tohto obdobia zvyknutí. Mali by sa vyšplhať až na 32 stupňov a trvať rekordne dlho, teda až do decembra. To znamená, že aj v novembri môžeme zažiť počasie porovnateľné s letom! Neužili ste si leto? Teraz môžete dobehnúť to, na čo ste doteraz nemali čas! Babie leto bude až tri mesiace! Čo si myslíte, budú mať meteorológovia pravdu? To ukážu nasledujúce dni!

Zdroj/Foto: mirror.co.uk, pixabay.com