Na hodinách dejepisu sme sa učili niečo, čo sa dá nazvať pojmom „oficiálne“ dejiny. Čím viac sa však človek zaujíma o niektoré informácie, tým viac otázok sa začína vynárať. Niektoré fakty sú totižto oveľa viac prekvapivé, než by si človek povedal.
O histórii Austrálie sa síce veľa neučí, no niečo predsa. Oficiálne sa objavenie Austrálie pripisuje anglickému moreplavcovi Jamesovi Cookovi, ktorý žil v rokoch 1728-1779. On mal totižto napríklad ako prvý zmapovať austrálske pobrežie.
Avšak, keďže už niekoľko storočí pred ním sa ľudia plavili po „nekonečných“ vodách oceánov, objavenie Austrálie sa pripisuje aj Holanďanom, zatiaľ čo už pred Cookom sa mali plaviť okolo nej aj Portugalci. Avšak, tu končí tá „ako tak“ poznaná história objavenia Austrálie, ktorú neskôr kolonizovali Briti, ktorých príchod znamenal aj smrť mnohých domorodcov.
Nič však nemusí byť len čierne alebo biele. A kto vie, ako to bolo s našou planétou v minulosti. Sú totižto hmatateľné dôkazy, že v Austrálii sú dokonca aj egyptské hieroglyfy z čias, ktoré historici datujú až do tretieho tisícročia pred našim letopočtom. Ako sa mohli ocitnúť na skalách v austrálskych masívoch?
Áno, určite niektorých skeptikov napadne, že ich tam vyryli archeológovia bažiaci po senzáciách a špekuluje sa aj o skupinke študentov, ktorá mala v 80tych rokoch neďaleko tejto oblasti stráviť niekoľko týždňov. Podľa „domácich“ sú tie rytiny ale oveľa staršie. Navyše, o Egypťanoch máme informácie napovedajúce, že odvážne podnikali výpravy do „vzdialených“ svetov.
Takže, ak ich tam naozaj vytvorili Egypťania, dostali sa tam len raz, a to náhodne, alebo tam boli i opakovane a získavali tu aj nejaké suroviny, ktoré boli u nich ťažko dostupné? To sú otázky, na ktoré zatiaľ odpovedať nevieme. Avšak, samotná skutočnosť, že by tie hieroglyfy boli skutočné, by mohla výrazne zmeniť naše uvažovanie. Predsa len, ak niekto dokáže postaviť pyramídy, prečo by nemohol plávať naprieč oceánmi.
Zdroj: Projectyourself.com | Foto: Twitter, Pixabay