COVID a všetko okolo neho je kontroverznou témou, ktorú sa avšak nedá ignorovať, pretože sa týka nás všetkých. Najnovšie sa začína písať o „indickej“ mutácii, podobne, ako to bolo s brazílskou či britskou. Navyše, v Indii dosahujú obete rekordných počtov.

Je ale dôvod na paniku alebo nie? Každopádne aj táto minca má dve strany. Jednou je tá, že v posledných týždňoch sa v Indii deň čo deň prekonávajú rekordné počty pozitívne testovaných a taktiež obetí. Dokonca slovenskými televíziami prešla správa o tom, že už v krajine dochádza drevo na spaľovanie tiel. Do akej miery je táto informácia pravdivá alebo závažná, s istotou tvrdiť nemôže nikto z nás. Ale niečo vieme.

India mala za stredu 28. apríla rekordných 3645 potvrdených obetí COVIDu-19 (a koľko ich malo ich vlastný variant sa nevie). India má avšak aktuálne až 1,366 miliardy obyvateľov, čo je presne  251 krát viac, ako má Slovensko. A teda, ekvivalentom 3645 indických obetí je necelých 15 slovenských obetí. Na druhej strane stojí fakt, že krajina ako je India, kde značná časť populácie žije v slumoch (katastrofálne vyzerajúcich predmestiach), bude veľmi náročné zastaviť stúpajúcu tendenciu, pretože pochopiteľne tam nie je dostatok nemocníc, lôžok či samotných zdravotníkov.

Zdroj: TA3.com | Foto: Pixabay