Mladá dievčina vracajúca sa v kolóne áut z Rakúska, ktorú hlavný hygienik vzal do karantény, sa rozhodla prehovoriť o tom, ako to tam v skutočnosti prebieha. S týmito okolnosťami nerátala ani v najhorších snoch. 

V skupine z Tirolska bolo viac ako 130 ľudí, tmavovláska sa rozhodla prehovoriť, že aj keď je negatívna, o pár dní sa môže všetko zmeniť.

„Nás tu cudzích ľudí ubytovali spolu do bunky, kde máme spoločné sociálne zariadenie – kúpeľňa, wecko, chodbička,“ hovorí nervózne. Ale kde je problém? Že „susedia“ z vedľajšej bunky boli na koronavírus testovaní pozitívne.

„Takže ja som tu 6 dní zatvorená s pozitívnymi ľuďmi, chytám tie isté kľučky, tie isté spotrebiče, všetko, takže tu sa niekde stala chyba… Dnes je obed, poobede, neviem, koľko je hodín, a doteraz nás nikto nerozdelil. My sme tu celú noc a celý dnešný deň ubytovaní stále s tými chorými ľuďmi. Tak ja sa pýtam kompetentných, či mi vie na toto niekto odpovedať, či je toto v pohode, že zdraví ľudia sa tu nakazia,“ pýta sa žena vo videu.

Video z bratislavskej karantény

Foto/Video: Facebook, cas.sk