46-ročný Steven Brandenburg bol až donedávna absolútne obyčajný a neznámy zdravotník a zamestnanec nemocničnej lekárne v americkom mestečku Grafton, teraz o ňom píše prakticky celý svet. Dôvod je celkom prostý.

V priebehu vianočných sviatkov sa rozhodol zničiť, resp. poškodiť 57 ampuliek vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna, z ktorých sa malo vytvoriť 570 jednorázových dávok. Lekárnik úmyselne vyťahoval ampulky z chladničky a nechával ich v teple, pričom práve udržovanie vakcíny v chlade je kľúčovým predpokladom pre jej účinnosť. Už po 12 hodinách sa stáva látka neúčinnou.

Steven na policajnom výsluchu uviedol, že to urobil úmyselne, pretože je presvedčený, že táto vakcína má na človeka negatívne účinky, mení ľudskú DNA a on sa odmieta naďalej nečinne prizerať a teda podporovať jej používanie. Muž je medzičasom bez práce, no za kauciu vo výške 10 tisíc dolárov je prepustený na slobodu. Väčšina médií jeho čin pochopiteľne odsúdila a vidí za tým silný vplyv dezinformácií.

> Pozrite si aj náš názor na to, či chcú
mocní tohto sveta ovládnuť svet pomocou vakcín <

Zdroj: CNN.com | Foto: Twitter