Boris Kollár, ktorý sa momentálne zotavuje z ťažkej dopravnej nehody, má, zdá sa, výsady ako málokto ešte aj v sektore, ktorého prvoradou úlohou je zachraňovať ľudské životy. Svedčí o tom takzvaná “čajová kauza”, ktorá otriasla Slovenskom. Na celú vec svojským spôsobom zareagovala satirická stránka Zomri, ktorá poukázala na to, že vláda Igora Matoviča robí presne tie isté chyby, čo tá predchádzajúca – ukazuje, že na prvom mieste sú “naši ľudia”!

V Nemocnici sv. Michala v Bratislave to momentálne vrie. Nahnevané sú predovšetkým sestričky, ktoré sa viackrát dostali do sporov s návštevami predsedu parlamentu Borisa Kollára. Tie sa totiž vraj rozhodli celkom odignorovať nielen zákaz, ale aj viaceré nariadenia vrátane nosenia rúšok. Navyše sa k sestričkám správali ako ku slúžkam a požadovali od nich služby navyše, ktoré ani nemajú v náplni práce.

Najviac poburujúce na celej veci však ani tak nie je správanie návštev Borisa Kollára, ako fakt, že keď sa sestričky sťažovali, vedenie nemocnice im pohrozilo výpoveďou a odoprelo im vianočné odmeny. Túto informáciu priniesol denník SME, ktorému sa s praktikami nemocnice zdôverili dvaja jej zamestnanci.

Zareagovať na túto kauzu sa rozhodla aj známa satirická stránka Zomri. Celý krátky status, v ktorom “ľudovým jazykom” zhŕňa aktuálnu situáciu, si môžete prečítať v nasledujúcich obrázkoch.

Svojím názorom na vec sa rozhodli prispieť aj komentujúci, ktorí si vôbec nekládli servítku pred ústa. Málokoho z nich však správanie priateliek Borisa Kollára, ako aj fakt, že ten niečo takéto dopustil, prekvapili. Okrem nich mnohým leží v žalúdku aj Igor Matovič, ktorý kedysi sľuboval, že Slovensko zbaví presne takéhoto “prednostného” prístupu k určitým ľuďom.

“To je tak, keď jednej mafii zatvoríš dvere a druhej rozprestrieš pod nohy červený koberec,” okomentoval počínanie vlády istý Slovák. “Jeden odporný špinavý zm*disko si robí to, čo SMERáci celé roky a náš premiér radšej nakladá SaS-ke za AG testy,” rozohnil sa nad prioritami súčasnej vlády ďalší.

Isté je len to, že celá kauza nevrhá dobré svetlo ani na Borisa Kollára, ani na vládu, v ktorej pôsobí ako predseda parlamentu. A to je niečo, na čo by si mal dávať pozor aj za normálnych okolností, nieto ešte po tak kontroverznej nehode, vďaka ktorej momentálne leží v nemocnici.

Premiér Igor Matovič sa síce už verejne ospravedlnil za jeho vlastnú návštevu Borisa Kollára, k “čajovej” kauze sa však až do uzávierky článku nevyjadril.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Zomri, SME | Foto: Facebook