Kontroverzná šou, ktorú prvýkrát na Slovensku odvysielala televízia Markíza mala veľký úspech a u divákov vzbudila vskutku pozitívne reakcie. Aj keď, objavili sa špekulácie, že celá svadba je len podvod. 

Svadna na prvý pohľad – tak znie názov programu, v ktorom si nešťastné zlomené srdcia hľadajú spriaznenú dušu. Nie však na základe sympatií a prvých dojmov, ale prostredníctvom genetického fondu a chemických vzorcov. Vraj sa to nedá? Nuž, veda tvrdí, že láska je iba zhlukom chemických podnetov v mozgu.

Prvým párom, ktorý sa postavil pred oltár bola Gabika a Stano. Nikdy predtým sa nevideli, nepočuli, nepoznali a do prvého kontaktu prišli až pred “oltárom”. Fanúšikovia na sociálnych sieťach si všimli istých nezrovnalostí, no prichádzajú ďalšie pochybnosti, či naozaj nejde len o dobre zahraté divadlo.

Čo nesedí?

Prvou netradičnou vecou bolo, že pri obrade zazneli len krstné mená “snúbencov”, a aj keď bolo manželstvo vyhlásené za právoplatne uzavreté, kto vie, či je to naozaj tak.

„Sobášiaci musí byť v každom prípade volený predstaviteľ samosprávy (starosta alebo poslanec) a mal by byť schválený zastupiteľstvom. Pri samotnom akte sú predpísané insígnie a oblečenie by malo byť podľa protokolu. Sobášiaci by mal mať reťaz,“ vysvetlil pre cas.sk hovorca Združenia miest a obcí Michal Kaliňák. Ani toto v tomto prípade nebolo splnené.

Navyše ešte hovorca ministerstva vnútra Peter Lazarov podotkol, že oddávajúci musí mať pri sebe štátny znak a erb mesta alebo obce. Markíza sa bráni, že ide o tzv. asistované manželstvo.

„Účinkujúci si reálne vyskúšali svadobný obrad, medové týždne aj spoločný život a v závere prehodnotia za aj proti tohto experimentu a rozhodnú sa, či spolu ostanú, alebo pôjde každý svojou cestou,“ uviedla televízia. Čo si o tom myslíte vy?

Foto: TV Markíza, YouTube | Zdroj: cas.sk