Vyšetrovanie úmrtia bývalého šéfa polície Milana Lučanského prináša každým dňom nové konšpiračné teórie a výmysly ľudí. Jednou z nich, ako sa potvrdilo, bolo aj obvinenie odsúdeného Mikuláša Černáka, ktorý mal údajne prsty v Lučanského samovražde.

K možným, do seba zapadajúcim záverom, došli mnohí po spojení si prevozu bývalého šéfa slovenského podsvetia Černáka z Leopoldova, na pojednávanie do Prešova práve v decembri, kedy už bol za mrežami aj exprezident polície.

Dokonca zo záberov zo súdnej siene sa nedali prehliadnuť Černákove odreniny na tvári a na rukách mal navlečené rukavice, ktoré vraj skrývali krvavé hánky po súboji. Ten prostredníctvom sociálnej siete odkázal ľudom: ,,Čudujem sa tým, ktorí sa snažia z obvineného zo závažných zločinov a samovraha Lučanského robiť dnes martýra a ľutujem tých, ktorí naleteli rôznym konšpirátorom a hoaxom, že som mal byť aj ja v decembri 2020 vo väznici v Prešove,“ uviedol s tým, že pravdivosť jeho neviny potvrdil aj riaditeľ prešovskej väznice Norbert Kundrák v priloženom videu.

,,M.Č. nebol prevezený do priestorov ústavu Prešov v čase, keď sa tam nachádzal pán M.L. Je pravda, že odsúdená osoba sa zúčastnila v iný deň v mesiaci december 2020 pojednávania v priestoroch Okresného súdu Prešov bez toho, aby bola umiestnená v ústave Prešov. Čo znamená, že v jeden deň bola eskortovaná z ústavu Leopoldov (kde vykonáva svoj trest) priamo na Okresný súd v Prešove a po ukončení pojednávania priamo späť do ,,domovskej“ väznice,“ uvádza sa na sociálnej sieti ZVJS.

Zdroj/Foto: Facebook/cernakmiki, ZVJSSR, Markiza.sk, generallucansky