Martina Kmeťová, rod. Csillaghová patrila vždy medzi najobľúbenejšie slovenské speváčky. Všetkých preto prekvapila, keď sa rozhodla opustiť sociálne siete a odmlčala sa. Začiatkom júla však prezradila dôvod svojho rozhodnutia, ktorý však poriadne zaskočil všetkých jej fanúšikov. Tina totiž oznámila, že trpí chorobou skleróza multiplex, ktorej sa nezbaví do konca svojho života!

 

Na toto oznámenie musela zbierať veľa odvahy a fanúšikovia jej ihneď dali pocítiť svoju podporu. Ďalší šok však prišiel po tom, keď Tina prezradila, že liečbu odmietla a od doktorov dáva ruky preč. Niektorí ľudia dvíhali varovný prst, podľa ich slov hazarduje so svojím životom a táto choroba by sa práveže mala pravidelne kontrolovať. Speváčka svoje rozhodnutie ale neľutuje, momentálne sa má vraj veľmi dobre, dôležité je byť zmierená sama so sebou a prijať to, čo jej bolo nadelené.

Šok spôsobila fanúšikom aj svojím ďalším rozhodnutím. Rozhodla sa ukončiť svoju kariéru, takže v blízkej budúcnosti ju na pódiu pravdepodobne neuvidíme. “Mohla som behať po pódiách, zarábať, spievať, moderovať, naháňať sa, ale všetko, s čím som sa kedy stretla, pretavujem do niečoho, čo je prospešné pre celok, nie pre mňa ako jednotlivca,” zverila sa Martina na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež: Speváčka TINA odmieta liečbu: Lekárka jej poslala drsný odkaz!

 

 

Namiesto hudby a koncertovania sa chce venovať niečomu úplne inému. Rozhodla sa, že v dedine, ktorej žije, zriadi školu, ktorá sa ale bude líšiť od tých klasických. Momentálne musí ale zvládnuť kopu papierovačiek, čo nebude ani zďaleka jednoduché. Absolvovala už ale kurz pedagogiky, aby deťom mohla sprostredkovať všetky dôležité informácie, ktoré budú v živote potrebovať.

Vo svojej škole však chce ku každému žiakovi pristupovať individuálne. “U nás v škole sa nebude vedieť, kto je najlepší a kto najhorší. Lebo v priestore, kde vnímame jednotlivca cez jeho jedinečný potenciál, nič také nie je možné vyhodnotiť,” prezradila pre portál pluska.sk. Držíme jej teda palce, aby už čoskoro mohla priniesť do súčasného školstva nový vietor, ktorý táto krajina akútne potrebuje.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Adka
Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a verí, že raz sa tým bude živiť. Okrem toho miluje knihy, varenie, pečenie a samozrejme musí vedieť o všetkom, čo sa deje vo svete. Preto vám prináša čo najlepšie a najaktuálnejšie informácie zo sveta zábavy.