Aj keď sa Markovi nepodarilo vyhrať v šou o chudnutí, odniesol si najväčšie víťazstvo, tak či tak. Naučil sa zdravo stravovať, cvičiť a neprestávať, hoci mu myseľ a aj telo niekoľkokrát hovorili, aby sa na to vykašľal. 

 

Keď sa prihlásil, vážil neuveriteľných 195,7 kg a bol suverénne najťažším súťažiacim s morbídnou obezitou hraničiacou so smrťou. Nebol práve príkladom najpoctivejšieho makača a sám si prešiel krízami, kedy by najradšej skončil. Avšak, nevzdal to a podaril sa mu krásny výsledok. Ešte stále ale nie je na konci, no už teraz vie, že to nikdy nevzdá.

“Bol to náročný rok, ako fyzicky tak aj psychicky. Veľa som sa naučil a zdravý životný štýl sa stal súčasťou každého môjho dňa. Rada pre všetkých: Nevzdávajte sa, choďte za tým, čo chcete, aj keď je to náročné a veľakrát vám hlava povie, že končím, treba len vydržať. Výsledok sa dostaví na 100%,” píše na Instagrame a povzbudzuje aj ostatných.

Je skvelé vidieť, ako sa postupne menil, najmä však, ako si to zrovnal v hlave. To je totiž na celom tomto procese najzložitejšie. Ale, ako sám Mark hovorí, nie je to nič nemožné. Takže, výhovorky bokom a ak niečo naozaj chcete, choďte si za tým 🙂

Mark na začiatku súťaže

Nevzdal to, cvičí a maká na sebe dodnes 🙂

Foto: TV Markíza reprofoto, Instagram/ mardobrovic

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Bláznivá stará raketa, ktorá miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu, veľkú zbierku gramofónových platní a záhradu plnú pivoniek. :)