10-ročný chlapec vážil viac ako 190 kilogramov. Jeho vtedajšia váha je dnes už minulosťou, v priebehu troch rokov sa mu podarilo zhodiť viac ako 100 kíl. Konečne sa môže venovať veciam, ktoré boli pre neho nepredstaviteľné. 

 

Arya Permana má 13 rokov a v súčasnosti stratil “titul” najtučnejšieho dieťaťa sveta. Z pôvodnej váhy 190 kilogramov sa dostal na 100vku a podľa magazínu thesun.co.uk je konečne šťastný a môže prežívať plnohodnotné detstvo a pubertu.

Ako sa mu to podarilo?

Veľkou pomocou bol chirurgický zákrok bypassu žalúdka. Najväčšie starosti mu momentálne robí množstvo nadbytočnej kože, tá mu zavadzia najmä na rukách a prsiach.

“Teraz som šťastnejší, pretože môžem hrať futbal, chodiť von s kamarátmi alebo k rieke. Predtým som nemohol robiť nič, nikam chodiť, nemohol som hrať futbal alebo bedminton,” hovorí chlapec.

Doteraz nerozumie, ako mohol za jeden deň zjesť niekoľko balíkov sáčkových rezancov, vypiť hektolitre koly a zajesť to vyprážaným kurčaťom. V priemere príjal cca 8 000 kalórií denne, dnes je jeho denný príjem niečo okolo 2000.

Takto vyzeral ešte pred 3 rokmi…

A takto vyzerá dnes :O

Foto: Instagram/ #AryaPermana | Zdroj: thesun.co.uk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.