Vo „veľkom svete“ panuje veľa nepísaných kódexov a jedným z nich je, že keď vás poctí návštevou významná celebrita, mali by ste jej potriasť rukou, povedať, že ste jej fanúšik, vymenovať všetky filmy, knihy či diela, za ktorými stojí a požiadať prinajmenšom o spoločnú selfie a autogram.

Sú ale ľudia, ktorých takéto hry nebavia a jednými z nich je nepochybne pilot F1 Kimi Räikkönen. Súčasný jazdec pre tím Alfa Romeo Racing nezískal prezývku Iceman (Ľadový muž) len tak. Je o ňom známe, že slávu a s ňou spojenú potrebu reprezentovať, stýkať sa s ľuďmi a poskytovať rozhovory berie ako nutné zlo, bez ktorého by však nemohol jazdiť.

Toto všetko sa dokonale odrazilo na príhode, ktorá sa stala v roku 2017. Do Padoku Ferrari vtedy zavítala jedna z najznámejších celebrít sveta Nicole Kidmanová a s veľkým úsmevom na tvári sa šla zoznámiť s jazdcami Sebastianom Vettelom a Kimim Räikkönenom.

Z tohto stretnutia jestvuje aj video, ktoré baví fanúšikov F1 už štyri roky. Kimi totiž Nicole podal ruku, aj to evidentne len z povinnosti a následne odvrátil hlavu. Pre Nicole zvyknutú na poklony, lichôtky a uveličených fanúšikov to musel byť poriadne trápny moment. Keď sa na príhodu Kimiho neskôr pýtali, zhrnul ju do jedinej trefnej otázky: „Netušil som, kto to je – tak prečo by som sa s ňou mal baviť len preto, že má byť slávna?“

Zdroj: Kniha Neznámy Kimi Räikkönen (Kari Hotakainen) | Foto: Twitter, YouTube/F1 Compilations 2