Každý má zaužívaný a obľúbený spôsob ako najčastejšie sedí. Ak si myslíte, že je jedno ako sa zvyknete uložiť do kresla či na stoličku, ste na omyle. Či sedíte vzpriamene, s prekríženými nohami či rukami alebo ste doslova pohodení na sedačke o vás prezrádza viac ako si myslíte.

Spôsob ako sa usadíte napovedá nielen o tom, aká ste povaha, ale aj aké robíte rozhodnutia či ako pôsobíte na ostatných. Povahové črty sa dajú vyčítať naozaj z rôznych vecí – či už ide o tvar vášho nosa alebo pohyby rúk. Tentokrát je to sedenie. Tak čo, sedí to na vás?

#1 Vzpriamene

Takíto ľudia sú veľmi ochotnými a istými osobnosťami. Takmer nikdy nepochybujú o správnosti svojho konania a rozhodnutí. Sú radi v obraze a radi majú veci pod kontrolou. Zároveň sú spoľahliví v komunikácii s kolegami a priateľmi a snažia sa im byť oporou a pomocou v ťažkých chvíľach.

#2 Opieranie sa dozadu

Títo ľudia sú citliví a pre iných sympatickí. Snažia sa nebyť ľahostajní voči ostatným. Pri rozhodovaní sú opatrní a majú tendenciu analyzovať – skôr než sa do niečoho pustia, situáciu dlho sledujú a porovnávajú výhody a nevýhody.

#3 Sklon dopredu

Takéto sedenie je charakteristické pre ľudí, ktorí sa ľahko nechajú uniesť a zaujímajú sa o rôzne spektrum vecí. Sú zdravo zvedaví a otvorení novým príležitostiam. Vedia šikovne skladať komplimenty a ochrániť svojho partnera, ak to považujú za potrebné.

 

#4 Nohy spolu

Na prvý pohľad pôsobia ako ľudia s kusom ľadu miesto srdca. Keď ich však ľudia spoznajú, zistia, že majú aj kladné stránky. Takíto ľudia sú láskaví a úprimní. Pri vážnych otázkach si vyberajú vždy tú najjednoduchšiu cestu. Sú presní, starostliví a držia sa stanoveného plánu.

 

#5 Prekrížené členky

Takíto ľudia sú cieľavedomé osoby, ktoré sa prejavujú ako vodcovia. Snažia sa byť o všetkom informovaní a majú radi všetko pod kontrolou. Sú otvorení novým priateľstvám, ale veľmi žiarliví vo vzťahu.

 

#6 Prekrížené nohy

Ľudia sediaci s prekríženými nohami sú plachí a v cudzej spoločnosti sa cítia v rozpakoch. Sú dosť neistí a svoje pocity sa pokúšajú pred ostatnými skrývať. Preto sú považovaní za uzavreté osoby.

 

#7 Prekrížené ruky

Seriózni ľudia so silným charakterom. Myšlienky takýchto ľudí sú charakterizované hĺbkou a na ich tvári sa často objavuje koncentrovaný a zamyslený výraz. Napriek tomu, že sa mnohokrát cítia istí, s tým, aby sa otvorili druhým, sa neponáhľajú.

 

#8 Ruky zakliesnené medzi nohami

Sú to citlivé, jemné a dobré osoby. Títo ľudia nezabúdajú na problémy druhých, snažia sa poskytovať pomoc, kde môžu. Zároveň sú takéto osoby veľmi plaché a pochybujú o správnosti slov a rozhodnutí, ktoré urobia.

#9 Ruky položené na kolenách

Osoby, ktoré zvyknú mať pri sedení ruky na kolenách sú rodení vodcovia, odvážni a sebavedomí. Táto pozícia je typická pre pozorných ľudí. Neboja sa prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia, aj rozhodnutia iných. Neboja sa problémov a rýchlo nachádzajú riešenia.

 

#10 Ruky zomknuté dokopy

Ľudia, ktorí sedia so spojenými rukami sú emocionálne impulzívni, otvorení a milí. Takéto osoby sú veselé kopy a sršia optimizmom. Ak s takýmto človekom komunikujete odovzdávajú vám pozitívnu energiu. Sú neustále obklopení ľuďmi.

 

Zdroj/Foto: brightside