Branislav Becík, známy z virálneho videa, na ktorom vypovedal poslušnosť vláde a nezorganizoval ďalšie plošné testovanie v jeho obci. Financie, ktoré vynakladali na testovanie sa rozhodli investovať do nákupu vitamínov a FFP2 respirátorov, ktoré rozniesli všetkým seniorom v obci.

Tentokrát prichádza s novým riešením. „ČAKAŤ NA VLÁDU UŽ NEMÁ ZMYSEL,“ zvýraznil starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík na svojej sociálnej sieti, kde informoval o nákupe lieku Ivermectínu na liečbu Covid-19.

„Neraz som sa vyjadril, že zdravie mojich obyvateľov je pre mňa prvoradé. Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectín som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci,“ napísal starosta obce, ktorý si stojí za názorom, že testovanie nie je liek.

„Som presvedčený, že tento liek by mal byť práve v ambulanciách obvodných lekárov, a nie v nemocniciach, ako plánuje vláda. Práve v týchto ambulanciách sa dá včasným zásahom zabrániť ťažkému priebehu choroby, čo by výrazne mohlo prispieť k znižovaniu náporu ťažko chorých na nemocnice. S týmto liekom, na ktorý udelilo výnimku MZ SR, začíname od dnešného dňa nielen s liečením, ale aj prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom obvodnej lekárky našej obce. Čakať čo i len deň – ako to dnes vnímame od vlády – je v tejto situácii obrovský hazard!“ dodal odhodlaný starosta.

Zdroj/Foto: Facebook/branislavbecik