Českou republikou včera otriasla správa, že hudobný skladateľ a kultúrny velikán Ladislav Štaidl (†75) skonal po komplikáciách s koronavírusom. Do rizikovej skupiny patril nielen kvôli svojmu vyššiemu veku, ale tiež aj pre dávnejšie onkologické problémy.

Mnohí si budú Štaidla pamätať nielen vďaka jeho dielam, ale tiež pre jeho vzťah so zosnulou Ivetou Bartošovou (†48), s ktorou mal syna Artura. O skladateľovi sa však hovorilo, že oplýval neuveriteľnou charizmou a dokázal zviesť každú ženu, s ktorou v brandži spolupracoval.

Český donchuan bol napriek svojej láske k ženám (alebo možno práve pre ňu) ženatý iba raz, a to za právničku Annu (74). Oficiálne s ňou bol až do roku 2001, a to napriek tomu, že jeho slávny románik s Darou Rolins (48) bol staršieho dáta. Vo svojej knihe Nemala som sa narodiť, ho svojho času opísala aj Iveta Bartošová.

Boli spolu dlho. Začali si spolu na zájazdoch a potom ju bral na Apolinársku. O tom, ako tam za ním chodieva, mi v čase, keď sme boli len kolegovia, dokonca rozprával. Vtedy to ešte nebol jeho dom, mal tam len tú garsónku.

Taký brloh, kam si vodil dievčatá, ako som o tom hovorila – Daru Rolincovú, Jitku Zelenkovú a všetky ostatné. Keď sme sa do seba s Láďom zamilovali, vravel mi, že to s Darou ukončil. Viem, že neklamal,” napísala Bartošová, ktorá Štaidla najskôr poznala len ako kolegu. Láska prišla až neskôr.

“Koľkokrát som za ním prišla do Jevan točiť a Darinka prišla z izby vyspinkaná, vyfúkané vlásky… A Láďova manželka Aňa bola totálne na mol. Tam sa diali hrozné veci. On si tam normálne vodil iné ženské… Musela strašne trpieť. Láďa mal niekoľko mileniek súčasne,” pospomínala si na celú aféru dnes už zosnulá česká speváčka.

Románik s Darou Rolins vo svojej vlastnej knihe potvrdil aj Štaidl, podľa ktorého si s vtedy neplnoletou hviezdičkou začal užívať až potom, ako prestal zdieľať intimitu so svojou manželkou.

“Najprv ma to dievčatko očarilo obrovskou dávkou muzikálnosti, neskôr tiež nečakanou s*xualitou,” napísal o Rolins Štaidl. Samotná Dara však vtedy označila toto vyjadrenie za pomstu. Podľa nej jej Štaidl nevedel odpustiť, že sa rozhodla ukončiť s ním spoluprácu.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Blesk, Kultura.sme, Nový čas | Foto: Facebook, Instagram