Starosta obce Dvory nad Žitavou vzal situáciu do vlastných rúk, odmietal celoplošné testovanie a začiatkom februára sa ako samospráva rozhodli ísť vlastnou cestou. Zdravých netestujú, chorých liečia a najnovšie vyhodnocujú prelomový krok.

Liečenie Ivermektínom vyzerá byť v obci úspešné, ako hovorí samotný starosta, týmto krokom odbremenili nemocnice minimálne o 30 pacientov. ,,O zázraku sa hovoriť nedá, keďže tentokrát sa jedná o skutočne podložené fakty. Napriek tomu sú medzi nami stále ľudia, dokonca aj lekári, ktorí sú na „vážkach“ ohľadom pozitívneho účinku, lebo sa opierajú o nejaké štúdie. Ja nie som ani lekár, ani distribútor tohto lieku, preto nemám dôvod mu robiť reklamu. Opieram sa však o reálne výsledky v našej obci – o fakty, o priame dôkazy a ľudí, ktorí tu žijú a boli týmto liekom vyliečení,“ objasňuje pán starosta Branislav Becík.

,,Dnes mám dôvod tešiť sa s nimi a s ich rodinami z dobrého zdravotného stavu. A hlavne z toho, že sú stále medzi nami,“ prezentuje nadšene výsledky na sociálnej sieti.

Foto/Zdroj: Facebook/Branislav Becík