Starostovi Marianky Dušanovi Statelovi niekto v nedeľu nadránom podpálil stajňu s koňom, ktorú mal hneď vedľa domu. Pred dvoma rokmi mu neznámy páchateľ podpálil auto. Tvrdí, že expertíza ukázala úmyselné poliatie benzínom, čo sa stalo v roku 2019. Za dva roky, bohužiaľ, polícia páchateľa nevypátrala.

“Zobudil nás dymový hlásič, ktorý spustil alarm. Namontovali sme ho potom, ako nám podpálili auto. Po štvrtej hodine prišli hasiči, ktorí už mohli len uhasiť kompletne zhorenú stajňu. Hrozilo zapálenie aj susedného domu a elektrickej skrine, povedal starosta Marianky vo videu.

Kôň však, našťastie, v stajni nebol, stihol pred plameňmi utiecť do výbehu. Dušan Statelov uviedol, že už po prvom podpálení auta uvažoval o odstúpení z funkcie. Poznamenal, že v minulosti dostala výhražné SMS správy aj jeho manželka. “Nechcem špekulovať, kto stojí v pozadí týchto útokov, ale môže to súvisieť aj s mojím postojom k aktivitám developerov v Marianke,” uviedol starosta.

“Nečakám, že páchatelia budú v oboch prípadoch odhalení a potrestaní, ale som rozhodnutý skončiť v pozícii starostu obce. Pokiaľ štát nedokáže chrániť verejných činiteľov, nemám chuť a dôvod obhajovať verejné záujmy obce v tejto funkcii,” doplnil Dušan Statelov. Túto škodu zatiaľ odhadujú na 20 000 eur a prípad je v štádiu vyšetrovania. Uvidíme, či sa tentokrát pošťastí a páchateľ sa nájde.

Zdroj/Foto: YouTube/Dusan Statelov