Obec Dvory nad Žitavou v okrese Nové Zámky na čele so starostom Branislavom Becíkom končí so skríningovým testovaním. Oznámil to v mene samosprávy na sociálnej sieti.

Končíme však s týmto nezmyselným krokom súčasnej vlády, kde len vystavujeme riziku našich zdravých obyvateľov. Prikláňame sa k názoru odborníkov, ktorí povedali nie celoplošnému testovaniu. Ak nepočítam celoplošné testovanie na prelome októbra a novembra minulého roka, posledné dva mesiace celá naša samospráva suplovala hlúposti a ničím overené kroky súčasnej vlády. Dva mesiace boli vyťažení naši zamestnanci, ktorí nič iné neriešili, len príkazy a nariadenia, ktoré sa menili z hodiny na hodinu,” povedal Becík, ktorý vyzval aj zástupcov ďalších obcí, aby sa pridali.

V obci i naďalej bude fungovať mobilné odberové miesto pre otestovanie občanov antigénovými testami a dokonca zvýšia jeho kapacity. Ale zriaďovať víkendové skríningové testovania rozhodne nebudú, naopak budú pokračovať v rekonštrukcii ciest a chodníkov ako aj prístavbe materskej školy.

Naša samospráva od dnešného dňa začína fungovať tak, ako to bolo pred šialenstvom, ktoré Matovič a spol. na nás vymysleli. Naša samospráva tu vždy bola a je pre našich obyvateľov a kedykoľvek sme pripravení ich chrániť. No bohužiaľ, dnes ich musím chrániť pred psychopatickou vládou neodborníkov. Prikláňame sa k názoru odborníkov a preto obyvatelia v našej obci od určitého veku dostanú od obce vitamíny a to hlavne D vitamín a FFP respirátory,“ dodal starosta obce Branislav Becík.

Zdroj/Foto/Video: Facebook/branislavbecik