V neľahkých časoch, ktoré prežíva každý človek, sa starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík rozhodol zvoliť inú cestu, ako predísť šíreniu nákazy koronavírusom. Na začiatku februára skončil s testovaním v obci a radšej nakúpil vitamíny a respirátory pre občanov, pričom sa mu podarilo získať aj liek Ivermektín.

Starosta tento liek odovzdal do ambulancie obvodnej lekárky v obci, ktorá si ho začala pochvaľovať na základe pozitívnych účinkov. Lekárka Etela Janeková uviedla, že je vhodný na boj proti ťažkým priebehom ochorenia Covid-19.

“Milí priatelia, mám dôvod na úspech. Ono to fakt funguje! Mali sme pacientov s pretrvávajúcimi vysokými horúčkami. Mali sme pacientov, ktorí boli už úplne nevládni a doktorka im musela doslova vložiť liek do hrdla. Do dvoch dní sami volali, že sa cítia lepšie,” povedal Becík a poďakoval sa lekárke za starostlivosť o pacientov.

Starosta tvrdí, že liek Ivermektín mohol zachrániť obete ochorenia Covid-19, avšak stále je umelo zadržiavaný našou vládou na colných skladoch. “Dnes je už nad slnko jasnejšie, že tisíce ľudí na Slovensku nemuseli zomrieť. A vláda Igora Matoviča o tom vie! No nedovolila to! Svoje zlyhanie – čo sa liečenia týka, ako aj zbabrané testovanie dnes zakrýva teátrom okolo vakcín. Keď raz pravda vypláva na povrch, verím, že spravodliví sudcovia nebudú prihliadať na nejaký papier s trebárs aj histriónskou poruchou osobnosti!” napísal starosta k videu na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Branislav Becík