V priebehu ostatných dní obletelo slovenský internet kontroverzné video z obecného zastupiteľstva v dedinke Fekišovce. Miestna starostka to dostala vyžrať najmä na sociálnych sieťach. Ako sa ku bizarnej kauze však stavia ona samotná?

Pred pár dňami neznáma dedinka na východe Slovenska sa stala snáď najskloňovanejším pojmom sociálnych sietí. Fekišovce sa preslávili kontroverzným videom, ktoré si získalo tisícky pozrení a zdieľaní, najmä vďaka direktívnemu prístupu novozvolenej starostky. Tá to totiž miestnym poslancom dala vyžrať už na prvom obecnom zastupiteľstve.

Skladanie poslaneckých sľubov tak vďaka prísnej starostke pripomínalo skôr karhanie škôlkárov, ako zasadnutie verejných činiteľov. Samotný dedinčania sa pri vyjadrovaní na margo starostky rozdelili na dve protichodné skupiny. Pokiaľ niektorí tvrdia, že to pri jednaní s poslancami prehnala, iní to považujú za svojský, no prirodzený prejav.

A ako svoj výstup vo virálnom videu hodnotí sama starostka Fekišoviec? „Kameraman tu prišiel neohlásený. Som dosť temperamentná povaha, asi som si neuvedomila, že som mala jednať miernejšie, ale žiaľ, stalo sa,” uviedla starostka obce Miloslava Fedorová pre tvnoviny.sk. „Už sa to nedá vrátiť. Je mi to ľúto,” dodala.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook