Štát po novom prispeje každému Slovákovi, ktorý o to požiada, peniazmi na stavbu domu. Ako to už ale býva, každý žiadateľ na príspevok musí spĺňať najmä jednu podstatnú podmienku! 

Ak sa rozhodnete, že požiadate štát o príspevok na stavbu nového domu, musíte spĺňať nasledujúce náležitosti. Rodinný príbytok musí byť postavený na území SR a má byť určený iba na bývanie. Jeho celková podlahová plocha má byť najviac 200 štvorcových metrov a čo je najpodstatnejšie, stavba musí mať takmer nulovú spotrebu energie.

Ak tieto náležitosti žiadateľ splní, môže od štátu dostať až 8000 eur. Splnenie podmienok má následne overiť Ministerstvo dopravy a výstavby SR z verejne dostupných registrov alebo z centrálnej evidencie.

“Verím, že príspevok vo výške 8000 eur dostatočne motivuje občanov, ktorí práve budujú rodinné domy, alebo to majú v pláne, aby použili materiály a stavebné postupy, ktorých výsledkom bude rodinný dom s takmer nulovou spotrebou energie. Ušetria tak na energiách a prispejú k ochrane životného prostredia – čo je naším cieľom v rámci Európskej únie,”
skonštatoval šéf rezortu dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), pre TASR.

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: pixabay